დოქტორანტ თინათინ ბერიაშვილს ფილოლოგიის დოქტორის აკადემიური ხარისხი მიენიჭა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის  სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის  სადისერტაციო საბჭომ თინათინ ბერიაშვილს ფილოლოგიის დოქტორის აკადემიური ხარისხი მიანიჭა.
2016 წლის 15 ივლისს, სადისერტაციო საბჭომ დოქტორანტ თინათინ ბერიაშვილის სადისერტაციო ნაშრომი  ,, ლინგვოკულტუროლოგიურ კონცეპტ „ღვინის“ ლექსიკურ-სემანტიკური ასპექტები ქართულ და ფრანგულ ფრაზეოლოგიურ ერთეულებში ‘’ განიხილა. (სამეცნიერო ხელმძღვანელები: ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი  ნუნუ გელდიაშვილი,  ფილოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორ-ემერიტუსი  ციური ახვლედიანი).
ნაშრომის მიზანია  ლინგვოკულტუროლოგიურ კონცეპტ „ღვინის“ ლექსიკურ-სემანტიკური ასპექტების შესწავლა - ანალიზი ქართული და ფრანგული მასალის საფუძველზე. ლექსიკურ-სემანტიკური ასპექტების დადგენა-განსაზღვრა და ანალიზი კონტრასტულ ჭრილში, ასევე იზომორფიზმებისა და ალომორფიზმების გამოვლენა და ზოგადი უნივერსალიების დადგენა.

PhD Student Tinatin Beriashvili was awarded the Academic Degree of the Doctor of Philology
Dissertation Board of Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Humanities conferred Tinatin Beriashvili the Academic Degree of the Doctor of Philology.
Dissertation Board reviewed Tinatin Beriashvili’s dissertation work – “Lexical-Semantic Aspects of Linguoculturological Concept “Wine” in Georgian and French Phraseological Units” on July 15th, 2016. (Academic supervisors: Doctor of Philological Sciences, Professor Nunu Geldiashvili; Doctor of Philological Sciences, Professor-Emeritus Tsiuri Akhvlediani).
The goal of the dissertation work is to study-analyze lexical-semantic aspects of lunguoculturological concept “Wine” on the basis of Georgian and French materials.  Revealing-defining lexical-semantic aspects and analyzing them in contrastive standpoint, as well as revealing isomorphisms and alomorphisms and defining general universals.