თესაუ-ს ასოცირებული პროფესორი არაბთა გაერთიანებულ საამიროში, საერთაშორისო კონფერენციაზე
18-19 ნოემბერს, აბუ-დაბიში, არაბთა გაერთიანებულ საამიროში, გაიმართა საერთაშორისო კონფერენცია ინგლისური ლიტერატურის და ინგლისური ენის სწავლების შესახებ, რომელიც  აბუ-დაბის უნივერსიტეტის და TESOL (სუდანის) მიერ იყო ორგანიზებული.
კონფერენციაში,   აშშ-ს, ეგვიპტეს, ინდოეთის, ახალი ზელანდიის,  კანადის, ავსტრალიის და სხვა ქვეყნების სპეციალისტებთან ერთად,  საქართველოდან იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი, თამარ მიქელაძე მონაწილეობდა.
თესაუ-ს  პროფესორმა, თავის კოლეგასთან, ხალიდ ალ ჰარირისთან (არაბთა გაერთიანებული საამირო) ერთად, წარადგინა ,,ინგლისური ენის მასწავლებლების დამოკიდებულებების კვლევა ინგლისურის, როგორც ლინგვა ფრანკას მიმართ საქართველოში და არაბთა გაერთიანებულ საამიროში." მოცემული კვლევის შედეგები  საინტერესოა იმ კუთხით, რომ  წარმოაჩენს მსგავსებებს და მთელ რიგ განსხვავებებს მასწავლებლების მოსაზრებებს შორის ორივე ქვეყანაში.
თამარ მიქელაძე მიიჩნევს, რომ მსგავსი ერთობლივი კვლევები აუცილებლად უნდა გაგრძელდეს, რადგან იგი საინტერესო და მდიდარ მასალას იძლევა, ინგლისური ენის სწავლების განვითარების მიმართულებით, საქართველოში და მის საზღვრებს მიღმა.

TeSaU Associate Professor at the International Conference in United Arab Emirates
The International Conference on Literature and English Language Teaching took place in Abu- Dhabi, United Arab Emirates on November 18-19. The conference was organized by Abu-Dhabi University and TESOL (Sudan).
Along with the specialists from the USA, Egypt, India, New Zealand, Canada, Australia and other countries, the Georgian participant of the conference was Iakob Gogebashvili Telavi State University Associate Professor of the Faculty of Educational Sciences, Tamar Mikeladze.
TeSaU professor with her colleague Khalid Al Hariri (United Arab Emirates) presented “Investigation of English Language Teachers’ Attitudes towards English as the Lingua Franca in Georgia and United Arab Emirates”. The outcomes of the given research are interesting for it reveals similarities and a number of differences among teachers’ viewpoints in both countries.
Tamar Mikeladze considers, that similar joint investigations should be proceeded as they give us interesting and rich material in the field of English Language teaching improvement in Georgia and abroad.