16 ივლისს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ,,ჰორიზონტი ევროპას’’ საგრანტო ოფისში აკადემიური პერსონალის, მკვლევრებისა და დოქტორანტებისათვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
2025-05-01
2025 წლის 26-27 მაისს ევროპული ინიციატივა NCP4Missions ევროკომისიასთან ერთად ორგანიზებას უწევს
2025-03-29
თესაუს საგრანტო ოფისს სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტის წარმომადგენელი ესტუმრა
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰორიზონტი ევროპას საგრანტო ოფისის კოორდინატორმა განათლების მეცნიერებათა დეპარტამენტის მკვლევართა ჯგუფთან, სამუშაო შეხვედრა ჩაატარა.
2024-11-29
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორები " ჰორიზონტი ევროპას" საქართველოს ეროვნული ოფისის ორგანიზებით, "კვლევის მენეჯერებისთვის" გამართულ AI ტრენინგს ესწრებოდნენ.
2024-11-06
2024 წლის 6 ნოემბერს, მეცნიერების საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰორიზონტი ევროპას საგრანტო ოფისის ორგანიზებით ჩატარდა ტრენინგი “საპროექტო განაცხადის ძირითადი კომპონენტები (Excellence, Impact and Implementation) და შეფასების კრიტერიუმები, რომელიც მიზნად ისახავდა უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალისა და ახალგაზრდა მკვლევრების მხარდაჭერას სამეცნიერო-კვლევითი პროექტის განაცხადის მომზადების მიმართულებით.
2024-07-02
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰორიზონტი ევროპას საგრანტო ოფისის კოორდინატორი - ასოც. პროფესორი ქეთევან შაშვიაშვილი სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრის კონკურსის - „საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა“ - წარმატებული აპლიკანტი გახდა.
5 ივლისს, 14:00 საათზე ჰორიზონტი ევროპას საქართველოს ეროვნული ოფისის ორგანიზებით ჩატარდება საინფორმაციო შეხვედრა მე-3 კლასტერის (სამოქალაქო უსაფრთხოება საზოგადოებისათვის) მიმართულებით გამოცხადებულ საკონკურსო თემებისა და „ერთიანი დაფინანსების“(lump sum) სქემის შესახებ.
2024-05-15
27 მაისს, 12:00 საათზე, „ჰორიზონტი ევროპას“ საქართველოს ეროვნული ოფისის ორგანიზებით გაიმართება ღონისძიება, რომელიც მიზნად ისახავს ევროკავშირის ნიადაგის მისიის (EU Soil Mission) განხორციელების პროცესში ეროვნული ჩართულობის გაზრდას.
2023-12-21
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ,,ჰორიზონტი ევროპა"-ს საგრანტო ოფისში, სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესის და სამართლის ფაკულტეტის აკადემიურ პერსონალისთვის. შეხვედრა გაიმართა.
2023-11-16
20 ნოემბერს, 15:00 საათზე ჩატარდება გაფართოების სვეტის (WIDENING) ონლაინ საინფორმაციო დღე.
10 ოქტომბერს, 16:00 საათზე ევროპული კვლევების საბჭოს (ERC) მიმართულებით საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართება.
საინფორმაციო შეხვედრაზე გაეცნობით  დაფინანსების იმ შესაძლებლობებს, რომლებსაც ევროპული კვლევების საბჭო სთავაზობს მკვლევრებს.
18 ოქტომბერს მე-2 კლასტერის (კულტურა, კრეატიულობა და ინკლუზიური საზოგადოება) საინფორმაციო დღე ჩატარდება.
საინფორმაციო დღის მიზანია, პოტენციურ აპლიკანტებს გააცნოს 2024 წლის სამუშაო პროგრამის საკონკურსო თემები.
EIT Community გიწვევთ შეიმუშაოთ და წარადგინოთ ახალი ევროპული ბაუჰაუსის (NEB) ინიციატივის შესაბამისი განაცხადები. კონკურსის მიზანია მოქალაქეებთან თანამშრომლობა და პრობლემების ისეთი გრძელვადიანი გადაჭრის გზების შეიმუშავება, რომლებიც პასუხობს საზოგადოების საჭიროებებსა და მოთხოვნებს.
ევროპული ინოვაციების საბჭოს (EIC) და ევროპის ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების ინსტიტუტის (EIT) ორგანიზებით გამოცხადდა შემდეგი კონკურსი ინოვატორი ქალებისთვის: „European Prize for Women Innovators“.
24 მაისს European Cooperation in Technology and Science (COST) საინფორმაციო დღეს ჩაატარებს. შეხვედრა გაიმართება ონლაინ 10:00-11:30 საათამდე CET დროით. საინფორმაციო დღეზე დასწრება შესაძლებელია ყველა დაინტერესებული მკვლევარისთვისა და ინოვატორისთვის.
ამოცხადდა ჰორიზონტი ევროპას ჰორიზონტალური სვეტის მნიშვნელოვანი კონკურსი (მონაწილეობის გაფართოება და კვლევის ევროპული სივრცის გაძლიერება).
კონკურსის ფარგლებში აპლიკანტებს აქვთ შესაძლებლობა საპროექტო განაცხადი შეიტანონ ტვინინგის “A” ან “B”კონკურსში:
ევროკავშირის პროექტი NETZEROCITIES აცხადებს კონკურსს ქალაქების დაძმობილების პროგრამაში მონაწილეობისთვის, რომლის მთავარი მიზანია კლიმატ-ნეიტრალურობისკენ ერთობლივი ძალისხმევების ინიცირება.
Interreg NEXT Black Sea Basin პროგრამის ფარგლებში გამოცხადებულია საგრანტო კონკურსები სტანდარტული და მცირე პროექტების დასაფინანსებლად სამი მიმართულებით:
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ,,ჰოროზონტი-ევროპას’’ საგრანტო ოფისში, აკადემიური პერსონალის, მკვლევარების, დოქტორანტებისა და ადმინისტრაციული პერსონალისათვის, საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებული კონკურსების და GMUS-ის სისტემაში რეგისტრაციის შესახებ, საინფორმაციო შეხვედრა და ტრენინგი გაიმართა.

On July 16, an Info meeting was held TESAU Horizon Europe Grant Office, bringing together academic staff, researchers, and doctoral students. The event featured representatives from the Horizon Europe National Office of Georgia, who provided an overview of current funding opportunities under the Horizon Europe program. The discussion focused on several key areas, including:
2025-05-01
The European action NCP4Missions together with the European Commission is organizing the Horizon Europe Missions Brokerage Event on the 2025 Missions calls for proposals.
2025-03-29
The Horizon Europe Grant Office of Telavi State University had the honor of hosting Dr. Natalya Solomatina, European Project Manager at the University of Santiago de Compostela, Spain.
During the meeting, Associate Professor Ketevan Shashviashvili provided an in-depth overview of relevant research directions and potential funding opportunities within the framework of the European Union’s Horizon Europe research and innovation programme.
2024-11-06
On November 6, 2024 Telavi State University Horizon Europe grant office organized a training session for TESAU academic staff and young researchers on the topic of the key sections (Excellence, Impact and Implementation) of a Horizon Europe proposal. The session was conducted by the Grant Office Coordinator, Assoc. Prof. Ketevan Shashviashvili.
2024-07-02
Telavi State University Horizon Europe Grants Office Coordinator - Assoc. Professor Ketevan Shashviashvili, as a successful applicant of the “Qualification Enhancement Program Abroad 2023-2024” (funded by LEPL International Education Center of Georgia) participated in an intensive certification course “Denmark-Georgia Study Tour for Research Managers and Administrators (27May-1June 2024) organized by DARMA, a leading Danish association in the field of science management.
Horizon Europe National Office of Georgia is organizing a meeting on July 5, 2024 (2 PM) dedicated to Cluster 3: Civil security for society call topics and lump sum funding.
2024-05-15
Horizon Europe National Office of Georgia in collaboration with the NATI00NS project is organizing the National Engagement Event in Tbilisi that will take place on the 27 May 2024 at 12:00 with the possibility to attend online. The event aims to increase national involvement in the implementation of the EU Soil Mission.
European Research Council (ERC) Info Day will be held by NCPs of Georgia - Ekaterine Sanaia and Mariam Keburia on October 10, 4pm.
Researchers will be informed about European Research Council (ERC) funding opportunities: Starting Grant, Consolidator Grant and Synergy Grant.
Horizon Europe info day for Cluster 2 (culture, creativiry & inclusive society) will be organized on October 18, 2023.
This info day aims to inform (potential) applicants about topics included in the Cluster 2 'Culture, Creativity and Inclusive Societies' work programme for 2024.
The EIT Community invites applicants to develop and submit applications aligned with the New European Bauhaus (NEB) initiative. The goal is to collaborate with citizens to develop long-term solutions that match the needs and demand of the wider community.
The European Innovation Council and the European Institute for Innovation & Technology have teamed up to create a bigger and bolder European Prize for Women Innovators, with no fewer than 9 prizes to be awarded. The prize awards women from across the EU and countries associated to Horizon Europe, whose disruptive innovations are driving positive change for people and planet.
COST online Info Day will be held on may 24th. This online COST Info Day is open to all researchers and innovators at any career stage and from any field of research, especially young researchers, as well as R&I staff.
An important competition for the horizontal pillar of Horizon Europe (broadening participation and strengthening the European Research Area) has been announced. Within the framework of the competition, applicants have the opportunity to submit a project application in the twinning "A" or "B" competition:
The Pilot Cities Programme supports European cities to test and implement innovative approaches to rapid decarbonisation over a two-year pilot programme, working across thematic areas and functional silos in support of systemic transformation.
Type of the calls for proposals: competitive
Deadline for submission of Applications: 4 of July, 2023 (16:00 hrs, Romania time)
Type of projects: Regular projects and Small scale projects
On March 9, 2023 Deputy Rector Professor Nunu Geldiashvili and Grant Office coordinator Doctor Ketevan Shashviashvili organized an informative session and training for Telavi State University academic staff and young researchers at Horizon Europe Grants Office.