STEM - STEAM პრაქტიკა ფორმალურ განათლებაში“ ვორქშოფი სახელმწიფო უნივერსიტეტში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტზე, ESTA ს საბუნებისმეტყველო ლაბორატორიაში, კახეთის რეგიონის საბუნებისმეტყველო საგნების მასწავლებლებისათვის ვორქშოფი „STEM - STEAM პრაქტიკა ფორმალურ განათლებაში“ ჩატარდა.
ვორქშოფს კომპანია „სთიმითის“ დამფუძნებლები , STEM განათლების მკვლევარი და ტრენერი, მედეა აბრამიშვილი და საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს ელექტრონიკის ექსპერტი, STEM განათლების ტრენერი, მამუკა აფაქიძე უძღვებოდნენ.
ტრენერებმა მასწავლებლებს, სწავლების STEM - STEAM მიდგომები, შესაბამისი პროექტების დაგეგმვისა და დანერგვის მეთოდები გააცნეს.
ვორქშოფის ფარგლებში მასწავლებლებმა „სთიმითის“ წარმოებულ STEAM ნაკრებზე პრაქტიკულად იმუშავეს.
შეხვედრა პედაგოგებთან, განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანის, პროფესორ ნინო მოდებაძისა და ასოცირებული პროფესორის, ნათელა ბაღათრიშვილის ინიციატივით ჩატარდა

STEM - STEAM practice in formal education" workshop at the state university
A workshop "STEM - STEAM practice in formal education" was held for science teachers of the Kakheti region at the Faculty of Education Sciences of the Iakob Gogebashvili Telavi State University, in the ESTA Science Laboratory.
The workshop was led by the founders of the Steamith company, STEM education researcher and trainer, Medea Abramishvili, and Mamuka Apakidze, an electronics expert of the Georgian Innovation and Technology Agency, STEM education trainer.
Trainers introduced teachers to STEM - STEAM approaches to teaching, methods of planning and implementation of relevant projects.
Within the framework of the workshop, the teachers practically worked on the STEAM set produced by "Steamith".
The meeting with teachers was held at the initiative of the dean of the Faculty of Education, Professor Nino Modebadze and Associate Professor, Natela Bagatrishvili.