განათლების საერთაშორისო ცენტრის სასტიპენდიო პროგრამა
4 მაისს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში განათლების საერთაშორისო ცენტრის წარმომადგენლებმა  2016-2017 სასწავლო წლის სასტიპენდიო პროგრამის შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს.
აღნიშნული პროგრამა  საზღვარგარეთ სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებსა და სახელმწიფო დაწესებულებებში დასაქმებულ პირთათვის კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამებზე სწავლის გაგრძელებას ითვალისწინებს.
კონკურსი სამეტაპიანია, რაც დოკუმენტების გადახედვას, განაცხადის შინაარსობრივ შეფასებას და კომისიასთან აპლიკანტის პირად გასაუბრებას გულისხმობს.
დაინტერესებულმა პირებმა განაცხადი ცენტრის ოფიციალიურ ვებგვერდზე განთავსებული ელექტრონული სარეგისტრაციო ფორმის მეშვეობით უნდა წარადგინონ: ( https://app.iec.gov.ge/).
საერთაშორისო სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამის დოკუმენტაციის ჩამონათვალი იხილეთ ბმულზე: http://iec.gov.ge/4272
საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამის დოკუმენტაციის ჩამონათვალი იხილეთ ბმულზე: http://iec.gov.ge/4256
განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადაა 26 აპრილიდან 27 მაისის ჩათვლით.
საინფორმაციო შეხვედრას თესაუ-ს პროფესორ-მასწავლებლები, სტუდენტები და სხვა დაინტერესებული პირები დაესწრნენ.
განათლების საერთაშორისო ცენტრმა პრეზენტაციების ტური თელავიდან დაიწყო.    საინფორმაციო შეხვედრები საქართველოს სხვა რეგიონულ უნივერსიტეტებშიც გაიმართება.

International Education Center Scholarship Program
On May 4, International Education Center representatives arranged an information meeting at Iakob Gogebashvili Telavi State University concerning scholarship programs for 2016-2017 academic year.
The abovementioned program provides studies on Master’s degree and Doctoral programs, as well as professional development programs for state institution employees in abroad.
The contest is a three-step process considering revision of documents, evaluation of the application form and personal interview with the Selection Board.
Interested applicants must present their application and required documents electronically via https://app.iec.gov.ge/.
The list of documents for international Master’s degree and Doctoral programs is available at http://iec.gov.ge/4272
The list of documents for professional development program is available at  http://iec.gov.ge/4256
Deadline for submitting documents is from April 26 including May 27.
The information meeting was attended by Tesau professor-teachers, students and other interested applicants.
International Education Center started the cycle of presentations from Telavi. Information meetings will take place in other Georgian regional universities as well.