თსუ-ს საბავშვო უნივერსიტეტის კონფერენცია თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
2016 წლის 24 ივნისს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, თსუ-ს საბავშვო უნივერსიტეტის  ფარგლებში მოქმედი ,,ნორჩი ეკონომისტის“ სკოლის მოსწავლეთა წლიური სამეცნიერო კონფერენცია დაიწყო, რომელიც 26 ივნისს დასრულდება.
აღნიშნული კონფერენცია ივანე ჯავახიშვილის დაბადებიდან 140 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი  ღონისძიების ფარგლებში მიმდინარეობს.
სამეცნიერო კონფერენციაზე, საზეიმო გახსნის შემდეგ მოხსენებები თბილისისა და რუსთავის საჯარო სკოლების VIII-X კლასის მოსწავლეებმა წარადგინეს.
ღონისძიების ორგანიზატორები არიან: ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ,,ნორჩი ეკონომისტის“ სკოლა და  ამავე უნივერსიტეტის  ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტი.
პროექტის მხარდამჭერები საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტრო, ახალგაზრდული პოლიტიკის მართვის დეპარტამენტი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საბავშვო უნივერსიტეტი და იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი არიან.

The annual scientific conference of the students of “Young Economist’s” School, functioning under TSU Children’s University, was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on June 24-26, 2016.
The abovementioned conference took place within the event dedicated to Ivane Javakhishvili’s 140th anniversary.
VIII-X grade students from Tbilisi and Rustavi Public Schools made their reports during the scientific conference.
The organizers of the event are: Ivane Javakhishvili Tbilisi State University “Young Economist’s” School and the Faculty of Economics and Business of the same university.
The project is supported by the Ministry of Sports and Youth Affairs of Georgia, Department of Young Policy Management, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University Children’s University and Iakob Gogebashvili Telavi State University.