საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია თესაუ-ში
5 მაისს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,   საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია -,,ნაციონალური ეკონომიკა გლობალური და ლოკალური ტრანსფორმაციის პირობებში“-ჩატარდა.
შეხვედრა თესაუ-ს რექტორის მოადგილემ, ალქსანდრე მოსიაშვილმა,  გახსნა და შეხვედრის მონაწილეებს მიესალმა.
კონფერენციაში,  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა,  ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტთან  ერთად, საქართველოს, საფრანგეთის, რუსეთის ფედერაციის და  სომხეთის  უმაღლესი სასწავლებებლების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
საკონფერენციო  მოხსენებები  ახალ ეკონომიკურ რეალობას,  ამ სფეროში მიმდინარე რეფორმებს,  ეკონომიკის მდგრადი განვითარების პრობლემებს, ეკონომიკური მეცნიერებების ინტერესებს, მოდერნიზაციის აქტუალურ ასპექტებს და სხვა საკითხებს შეეხო.
საერთაშორისო კონფერენცია 1 მაისს ერევანში გაიხსნა. თელავის უნივერსიტეტის შემდეგ, 6 მაისს, კონფერენციის  მონაწილეები საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტის (სეუ)   პროფესორ-მასწავლებლებს და სტუდენტებს შეხვდებიან . 7 მაისს  დასკვნითი შეხვედრა,- ,,მრგვალი მაგიდა“ - ,,აგრარული ეკონომიკა და ეკოტურიზმი, ბიომეურნეობის განვითრების პირობებში“- თბილისში,  ,,ბიოაგრო“ ცენტრში გაიმართება.

International Scientific-Practical Conference at TeSaU
International Scientific-Practical Conference “National Economics in the Conditions of Global and Local Transformation” was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on May 5.
The conference was opened by TeSaU Deputy Rector, Aleksandre Mosiashvili who greeted the participants.
Along with Telavi State University faculty of Social Sciences, Business and Law the conference participants were also the representatives of Georgian, French, Russian Federation and Armenian higher educational institutions.
Conference reports covered new economical reality, reforms, problems of sustainable development of economics, interests of economic sciences, actual aspects of modernization and etc.
The International conference was opened in Yerevan on May 1. Conference participants are going to meet Georgian National University (SEU) professor-teachers and students on May 6. And the final meeting “Round Table” – “Agrarian Economics and Ecotourism in the Conditions of Bio Economy”  is taking place at “Bioagro” Center in Tbilisi on May 7.