პროფესორ-მასწავლებელთა და დოქტორანტთა სამეცნიერო კონფერენცია
5 ივნისს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, პროფესორ-მასწავლებელთა და დოქტორანტთა XIX (75-ე) სამეცნიერო კონფერენცია ჩატარდა.
შეხვედრა  თესაუ-ს რექტორის მოადგილემ სამეცნიერო დარგში,  საორგანიზაციო კომიტეტის თანათავმჯდომარემ, ნუნუ გელდიაშვილმა, გახსნა.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის 2016 წლის სამეცნიერო შრომების კრებულის პრეზენტაციის შემდეგ, კონფერენციის  მუშაობა  სექციებში გაგრძელდა.
თესაუ-ს პროფესორ-მასწავლებელთა და დოქტორანტთა სამეცნიერო კონფერენციის შედეგები სექციების ხელმძღვანელებმა და საორგანიზაციო კომიტეტის თანათავმჯდომარემ შეაჯამეს.   შეხვედრის ბოლოს კონფერენციის მონაწილეებს სერტიფიკატები გადაეცათ.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებელთა და დოქტორანტთა  საუკეთესო კვლევები თესაუ-ს  2017 წლის შრომების კრებულში დაიბეჭდება.

XIX (75th) Scientific Conference of Professor-Teachers and Doctorate Students took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on June 5.
The conference was opened by TeSaU Deputy Rector in the field of Science, co-chair of Organization Committee, Nunu Geldiashvili.
After the plenary session, conference participants continued work in sections.
At the end, scientific conference results of professor-teachers and doctorate students were summarized and the participants were awarded with certificates.
Professor-Teachers’ and Doctorate Students’ works will be published in Iakob Gogebashvili Telavi State University Transactions 2017.