ჩეხეთის პარტნიორების ვიზიტი თესაუს ჰორიზონტი ევროპას საგრანტო ოფისში
9 ივლისს თესაუს ჰორიზონტი ევროპას საუნივერსიტეტო საგრანტო ოფისს სტუმრობდნენ ჩეხეთის მენდელის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები - გამოყენებითი და ლანდშაფტური ეკოლოგიის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, პროფესორი მილადა შტასტნა და პროექტების მართვის ოფისის მენეჯერი, დოქტორი იან ზლოხი.
შეხვედრის ფარგლებში თესაუს საგრანტო ოფისის კოორდინატორმა, ასოცირებულმა პროფესორმა ქეთევან შაშვიაშვილმა, პარტნიორებს გააცნო ჰორიზონტი ევროპას პროგრამის ფარგლებში არსებული თანამშრომლობის შესაძლებლობები და განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა მე-6 კლასტერისა და WIDERA მიმართულების ფარგლებში გამოცხადებულ კონკურსებზე.
მხარეებმა განიხილეს ერთობლივი კვლევითი საქმიანობის პერსპექტივები და შეთანხმდნენ ჰორიზონტი ევროპას კონკურსების ფარგლებში თანამშრომლობის შესაძლებლობებისა და შემდგომი ნაბიჯების შემუშავებაზე.

Visit of Czech Partners to the TESAU Horizon Europe Grant Office
On 9 July, the TESAU Horizon Europe University Grant Office welcomed representatives from Mendel University in Brno, Czech Republic: Professor Milada Šťastná, Head of the Department of Applied and Landscape Ecology, and Dr. Jan Zloch, Project Manager at the Project Management Office.
During the meeting, Associate Professor Ketevan Shashviashvili, Coordinator of the TESAU Grant Office, presented the collaboration opportunities available under the Horizon Europe Programme, with particular focus on calls under Cluster 6 and the WIDERA.
The parties discussed prospects for joint research activities and agreed to further explore collaboration opportunities and define next steps for participation in Horizon Europe calls.