Regional Smart Farming Roadmap Workshop
26 დეკემბერს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიSmart Farming -ის  გუნდმა ჩაატარა  ონლაინ ვორქშოფი თელავის რაიონში არსებული საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებისთვის. შეხვედრა მიზნად ისახავდა ახალგაზრდებისთვის თესაუში მიმდინარე ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული კიდევ ერთი პროექტის გაცნობას. ესაა შავი ზღვის აუზის თანამშრომლობის ერთობლივ პროექტი სახელწოდებით: „Smart Farming -BSB-908,” "შავი ზღვის აუზის ქვეყნების არეალში სოფლის მეურნეობისა  და მასთან დაკავშირებული სექტორების ციფრული ტრანსფორმირების პირობების  ერთობლივად მომზადება“- “Jointly preparing the conditions in the agricultural and connected sectors in the BSB area for the digital transformation – Black Sea Basin smart farming. პროექტის კორდინატორია პიერიკი ანაფტიხიაკის  S.A.-O.L.A. ადგილობრივი განვითარების სააგენტო, საბერძნეთი.
ვორქშოფის ფარგლებში  სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ გაცნობოდნენ პროექტის ფარგლებში ჩამოყალიბებულ სოფლის მეურნეობის ინტელექტუალურ საგზაო რუქას რომელიც მოიცავს კახეთის რეგიონში არსებულ თითქმის ყველა მცირე თუ მსხვილი მეწარმის საქმიანობისა და პროდუქციის შესახებ ინფორმაციას.

Regional Smart Farming Roadmap Workshop
On December 26, the Smart Farming team of Telavi State University conducted an online workshop for the students of educational institutions in Telavi district. The purpose of the meeting was to familiarize youngsters with another project being implemented at TeSaU funded by the European Union. This is the Black Sea Basin cooperation joint project named: "Smart Farming -BSB-908," -  "Jointly preparing the conditions in the agricultural and connected sectors in the BSB area for the digital transformation – Black Sea Basin Smart Farming”. The project coordinator is Pieriki Anaptixiaki S.A.-O.L.A Local Development Agency, Greece.
Within the framework of the workshop, students had the opportunity to familiarize themselves with the intellectual roadmap of agriculture formed within the project, which includes information about the activities and products of almost all small and large enterprises in Kakheti region.