საერთაშორისო კონფერენცია – ეთიკური პრინციპები განათლებაში /Sustaining Ethical Practices in Education
2024 წლის 8 ოქტომბერს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის და კავკასიის უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართება მეოთხე საერთაშორისო კონფერენცია – ეთიკური პრინციპები განათლებაში /Sustaining Ethical Practices in Education
კონფერენციის სამუშაო თემებია:
აკადემიური კეთილსინდისიერება და ხელოვნური ინტელექტი;
ხელოვნური ინტელექტის გენერაციული ინსტრუმენტების ეთიკური გამოყენება;
სწავლების მეთოდები გენერაციული ინსტრუმენტების გამოყენებით;
აკადემიური კეთილსინდისიერება სკოლაში
კვლევის ეთიკა;
ღონისძიების მიზანია მონაწილეებს შორის გამოცდილების გაზიარება და შემთხვევების ანალიზი, რომელიც შეაჯამებს არსებულ პრაქტიკას და მონაწილეებს დაეხმარება წარმატებული მაგალითების იდენტიფიცირებაში.
კონფერენციაზე წარსადგენი ნაშრომის ფორმატია მოხსენება/პრეზენტაცია და/ან კვლევის ანგარიში.
მონაწილეთა მიღებისათვის აუცილებელია 2024 წლის 20 სექტემბრამდე გამოგვიგზავნოთ  მომხსენებლის ბიოგრაფია/CV  და პრეზენტაციის მცირე აბსტრაქტი, მაქს. 200-250 სიტყვა, მისამართზე: integrity@iliauni.edu.ge (ქართულ და ინგლისურ ენაზე).
ყოველწლიური კონფერენციას საფუძველი ჩაეყარა ერაზმუს პლუსის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის „აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისათვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ (INTEGRITY) ფარგლებში და 2024 წელს მას უმასპინძლებს კავკასიის უნივერსიტეტი.

On October 8, 2024, the Fourth International Conference titled “Sustaining Ethical Practices in Education” will be held, organized by Ilia State University and Caucasus University.
Conference Topics:
• Academic integrity and artificial intelligence
• Ethical use of generative AI tools
• Teaching methods using generative tools
• Academic integrity in schools
• Research ethics
The goal of the event is to facilitate experience sharing and case analysis among participants, summarizing current practices and helping identify successful examples.
Presentation Format:
Participants are invited to present in the form of a talk/presentation and/or a research report.
Submission Details:
To apply for participation, please send the speaker’s biography/CV and a short abstract of the presentation (max. 200–250 words, in Georgian and English) to integrity@iliauni.edu.ge by September 20, 2024.
This annual conference was established within the Erasmus+ institutional development project “Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Georgian Higher Education Institutions” (INTEGRITY). In 2024, the host institution is Caucasus University.