„აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისთვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ (Integrity) -პროექტის მენეჯმენტის დასკვნითი შეხვედრა
6-7ოქტომბერს ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული პროექტის- „აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისთვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“(Integrity) ფარგლებში,  პროექტის მენეჯმენტის დასკვნითი შეხვედრა ონლაინ- ფორმატში გაიმართა. შეხვედრაში მონაწილეობა  პროექტის, როგორც ქართველმა, ასევე ევროპელმა პარტნიორებმა  მიიღეს.
ყველა მონაწილე ქართულმა უნივერსიტეტმა პროექტის ფარგლებში განხორციელებული სამუშაოების ანგარიშის პრეზენტაცია წარადგინა, ევროპულმა უნივერსიტეტები კი, აუდიტორიას პროექტის შედეგების მდგრადობის ხელშეწყობის შესახებ  ესაუბრნენ.
შეხვედრაზე  პრეზენტაცია Turnitin-ის წარმომადგენელმაც წარადგინა და საზოგადოებას  ის სიახლეები გააცნო, რაც  უკვე დაინერგა ან მსგავსების აღმომჩენ პროგრამულ უზრუნველყოფაში ჯერ ისევ  დანერგვის პროცესშია.
პროექტის მეორე სამუშაო დღე პროექტის ფინალურ ანგარიშს, ასევე, უკვე განხორციელებულ და ახლო მომავალში დაგეგმილ ფინანსურ აქტივობებს მიეძღვნა.
პროექტი Integrity ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება და ქართულ უმაღლეს სასწავლებლებში აკადემიური პატიოსნების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.

“Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)” - the final meeting of the project management
Within the framework of European Commission co-funded project – “Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)”, - the final online meeting of the project management was held   on October 6-7. Georgian and European project partners took part in the meeting.
All participant Georgian universities made presentations about the activities fulfilled under the project and European universities spoke about the promotion of the project results sustainability.
During the online meeting, Turnitin representative also made a presentation and emphasized the innovations that are already introduced or are still under the process of introduction in this similarity detection software.
The second project working day covered the final project report, as well as implemented and upcoming financial activities.
The project INTEGRITY is being implemented under the coordination of Ilia State University and aims at promoting  academic integrity in higher educational institutions of Georgia.