ტოლერანტობის კვირეული თესაუ-ში
საქართველოში ტოლერანტობის კვირეული მიმდინარეობს. კვირეულის ფარგლებში, შერიგების და სამოქალაქო თანასაწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის წარმომადგენლები იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორს და სტუდენტებს შეხვდნენ. სტუმრებს შორის იყო სამოქალაქო ინტეგრაციის სამმართველოს მთავრი მრჩეველი, მექა ხანგოშვილი.
,,ჩვენი მრავალფეროვნება ჩვენი სიმდიდრეა“,- ამ თემაზე ლექცია თესაუ-ს სტუდენტებისთვის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პოლიტიკის მეცნიერების მაგისტრანტმა, ლევან ლორთქიფანიძემ, წაიკითხა. საუბარი ტოლერანტობას, სხვადასხვა სოციალურ, ეთნიკურ, რელიგიურ ჯგუფებს შორის მშვიდობიანი თანაცხოვრების მნიშვნელობას და ინტეგრაციას შეეხებოდა.
ლევან ლორთქიფანიძემ 1918-1921 წლების საქართველოში უმცირესობათა დაცულ უფლებებზე, კონსტიტუციასა და სახელმწიოფოებრივი მოწყობის სხვა საკითხებზე ვრცლად ისაუბრა.

A Week of Tolerance at Tesau
A Week of Tolerance is taking place in Georgia. Representatives from the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality met with Iakob Gogebashvili Telavi State University Rector and students within the Week. Among the guests, there was the adviser-in-chief of Civic Integration Division – Meka Khangoshvili.
“Our diversity is our wealth”, – this was the topic of the lecture conducted by Ivane Javakhishvili Tbilisi State University master student of Political Sciences – Levan Lortkipanidze. The lecture was about the importance and integration of tolerance, cohabitation in different social, ethnic, religious groups.
Levan Lortkipanidze spoke about reserved rights of minorities in 1918-1921 Georgia, constitution and other issues of political system.
Lecture course – “Our diversity is our wealth” – will be conducted in different regions of Georgia as well.
“A Week of Tolerance” is dedicated to the international day of tolerance celebrated on 16th of November.