სამუშაო შეხვედრა პროექტის ფარგლებში
2018 წლის 13 ივლისს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის ERASMUS+ PRINTEL-ის 585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP „ცვლილება საკლასო ოთახში: ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით“ ფარგლებში სტუდენტებთან და აკადემიურ პერსონალთან  შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის მონაწილეებმა  სწავლებისა და სწავლის პროცესში გამოყენებული  მეთოდების შესახებ კითხვარები შეავსეს. კითხვარი ქართულ ენაზე, პროექტის კოორდინატორებმა, ნინო კორინთელმა და თამარ მიქელაძემ თარგმნეს და  დეტალურად განიხილეს მასში დასმული  თითოეული კითხვის არსი.
სტუდენტებმა და პროფესორ-მასწავლებლებმა  უნივერსიტეტში დანერგილი სწავლებისა და სწავლის მეთოდების შესახებ საკუთარი მოსაზრებები დააფიქსირეს. კითხვარების ანალიზის შედეგად, გამოიკვეთება იმ  ტრენინგების თემატიკა, რომელსაც პროექტის პარტნიორი უნივერსიტეტები  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის თანამშრომლებს შესთავაზებენ.

Working Meeting under the Project
Under  ERASMUS+ PRINTEL 585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP   project “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries”,  working meeting with students and academic staff was held  at Iakob Gogebashvili Telavi State University on July 13, 2018.
Participants of the meeting filled in the questionnaire concerning the methods used in teaching and learning processes. The questionnaire was translated into Georgian language by the project coordinators – Nino Korinteli and Tamar Mikeladze. They reviewed the essence of each question in details.
Students and professor-teachers expressed their ideas about teaching and learning methods being introduced at the University. After analyzing the questionnaires, subject of the trainings will be revealed which will be offered to Telavi State University staff by the project partner universities.