ტესტირება ინგლისურ ენაში
26 ნოემბერს,  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, თესაუს საერთაშორისო  ურთიერთობების სამსახურის ორგანიზებით, ინგლისურ ენაში  ტესტირება ჩატარდა.
ტესტირებაში მონაწილეობა იმ სტუდენტებმა მიიღეს, რომლებსაც საერთაშორისო გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობა სურთ. გამარჯვებული სტუდენტები,  1 სემესტრით,  იტალიის, ლიეტუვას, ხორვატიის, რუმინეთის, საბერძნეთის და  ესპანეთის უნივერსიტეტებში სასწავლებლად გაემგზავრებიან.
პროექტი  ,,KA 107“ საერთაშორისო კრედიტების მობილობის პროგრამის ფარგლებში ხორციელდება, რომელსაც ევროკავშირი აფინანსებს.

On November 26th, testing in English language took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University that was organized by TeSaU International Relations Office.
Students having a desire to be involved in international exchange program took part in testing. Successful students will spend one semester at the Universities of Italy, Lithuania, Croatia, Romania, Greece and Spain.
The project “KA 107”, being implemented under the international credits mobility program, is financed by the European Union.