შვედეთის მთავრობის სტიპენდიები
შვედეთის მთავრობა 2019-2020 წლისთვის სტიპენდიების პროგრამას აცხადებს, რომელიც განკუთვნილია, როგორც დოქტორანტებისა და მკვლევარებისთვის, ასევე,-მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტებისთვის.
აღნიშნული პროგრამის (Visby Programm) ფარგლებში, შვედეთის ინსტიტუტის წარმომადგენლებმა  29 ნოემბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს.
როგორც პრეზენტაციაზე აღინიშნა, სტიპენდიების მიღება შეუძლიათ საქართველოს, სომხეთის, აზერბაიჯანის, ბელორუსის, მოლდოვას, რუსეთის და უკრაინის წარმომადგენლებს. აპლიკანტები, მაღალი აკადემიური მოსწრების და ინგლისური ენის სერტიფიკატის გარდა,  უნდა ფლობდნენ შემოქმედებით უნარებს.
პროგრამაში მონაწილეობის მიღების მსურველებს, შვედეთის  მთავრობის სტიპენდიებთან დაკავშირებით, დეტალური ინფორმაციის მიღება შემდეგი  ვებგვერდის დახმარებით შეუძლიათ: www.si.se

Swedish Government Scholarships
Swedish Government is announcing scholarship programmes for the academic year 2019-2020. The programmes are intended for PhD students and postdoctoral researchers, as well as for master’s level students.
The scholarship is aimed at young talented professionals who are creative, curious and motivated, and show expertise and excellence in their academic fields.
Within the abovementioned Visby Programme, Swedish Institute representatives carried out informational meeting at Iakob Gogebashvili Telavi State University on November 29th.
During the meeting it was mentioned that the call is open to candidates from Georgia, Armenia, Azerbaijan, Belarus, Moldova, Russia and Ukraine.
About 45 scholarships will be offered for the academic year 2019/2020. The scholarships cover living expenses and insurance.
Detailed information on how to apply along with detailed instructions and eligibility requirements can be found at  www.si.se.