თესაუს პროფესორების სამუშაო ვიზიტი პორტუგალიაში
12-16 ნოემბერს  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასისტენტ-პროფესორი ანა გიგაური და ასოცირებული პროფესორი, უნივერსიტეტის  ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი, შალვა ჭკადუა, პორტუგალიაში, პორტოს უნივერსიტეტში, ტრენინგზე, იმყოფებოდნენ.
შეხვედრები Erasmus+  PRINTeL საერთაშორისო პროექტის - „ცვლილება საკლასო ოთახში: ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში, სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით“-  ფარგლებში ჩატარდა.
თესაუს პროფესორებმა მონაწილეობა ტრენინგში -,,Video as a Learning tool for Teachers and Students“-მიიღეს.  მათ ინფორმაცია სხვადასხვა ვიდეო მასალების სალექციო პროცესში ინტეგრირების  და კომპიუტერული პროგრამის ,,Panopto’’ გამოყენების  უნარ-ჩვევების შესახებ მოისმინეს.

TeSaU Professors’ Working Visit to Portugal
On November 12-16, Iakob Gogebashvili Telavi State University Assistant-Professor Ana Gigauri and Associate Professor, Head of the University Quality Assurance Office, Shalva Tchkadua attended the training at the University of Porto (Portugal).
The meetings were held within the frames of the Erasmus+ PRINTeL project – “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries”.
TeSaU Professors participated in the training – “Video as a Learning Tool for Teachers and Students”. They got information about integrating different video materials in the lecture process and skills of using computer “Panopto” program.