საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) ტრენინგი თესაუ-ში
24 მარტს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში  საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) ტრენინგი ჩატარდა.
საერთაშორისო ორგანიზაცია  ,,MERCI CORPS”-ის  მეცნიერ-კონსულტანტმა, კობა კობალაძემ, ამჯერად საცდელ საქმიანობაში ატმისა და გარგარის წარმოების შესახებ ისაუბრა.
შეხვედრა  საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის  სოფლის მეურნეობის განვითარების პროგრამის ( GADD of GIPA), ევროკავშირის პროექტის ფარგლებში ტარდება.
შეგახსენებთ, რომ იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტს (GIPA) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
აღნიშნული მემორანდუმის ფარგლებში, თესაუ-ში უკვე  მიმდინარეობს პროექტი ,,კვლევითი პრაქტიკის გაძლიერება, აგრარული მიმართულებით, რეგიონულ საგანმანათლებლო ინსტიტუტებში“.

Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) Training at Tesau
Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) carried out training at Iakob Gogebashvili Telavi State University on March 24th.
Koba Kobaladze – scientist-consultant of the international organization “MERCI CORPS” spoke about the peach and apricot production in experimental work.
The meeting is conducted within the framework of Agricultural Development Program of Georgian Institute of Public Affairs (GADD of GIPA), EU project.
Reminder: A Memorandum of Cooperation is drawn up between Iakob Gogebashvili Telavi State University and Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).
Under the above-mentioned memorandum, the project “Research Practice Enhancement in the field of Agriculture in Regional Educational Institutions” is already being implemented at Tesau.