Enricher Hubs პროექტის პრეზენტაცია თესაუში
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ აკადემიური და სექტორული პარტნიორები საქართველოდან, სამხრეთ აფრიკიდან, ესპანეთიდან, პორტუგალიიდან და ჩეხეთიდან.
პროგრამის გარკვეული ნაწილი მიეძღვნა სპეციალურ სესიას, რომლის მიზანი ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული სხვა პროექტებთან თემატური და სტრატეგიული თანხვედრების წარმოჩენა იყო.
შეხვედრის მთავარ მოვლენას აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, კავკასიის უნივერსიტეტის და თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი პროექტის Enricher Hubs-ის პრეზენტაცია წარმოადგენდა.
Enricher Hubs-ის ინიციატივა, რომელიც ასევე Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში ხორციელდება, მიზნად ისახავს უნივერსიტეტსა და ინდუსტრიას შორის თანამშრომლობის გაძლიერებას ინოვაციური ჰაბების შექმნით ისეთ სფეროებში, როგორიცაა მდგრადი ტურიზმი, მეწარმეობა და მწვანე პრაქტიკები.
სესიის განმავლობაში, ქართულმა პარტნიორმა უნივერსიტეტებმა განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილეს გასტრონომიასთან დაკავშირებული ტურიზმის პროგრამების განვითარებასა და უმაღლეს განათლებაში პრაქტიკული უნარების გაძლიერების საკითხზე.

Enricher Hubs Project Presentation in TeSaU
The meeting was attended by academic and sectoral partners from Georgia, South Africa, Spain, Portugal, and the Czech Republic.
A certain part of the program was dedicated to a special session, the aim of which was to demonstrate thematic and strategic synergies with other projects funded by the European Commission.
The main event of the meeting was the presentation of Enricher Hubs, a joint project of Akaki Tsereteli State University, Caucasus University, and Telavi State University.
The Enricher Hubs initiative, also implemented within the framework of the Erasmus+ program, aims to strengthen cooperation between universities and industry by creating innovation hubs in areas such as sustainable tourism, entrepreneurship, and green practices.
During the session, Georgian partner universities focused on the development of gastronomy-related tourism programs and strengthening practical skills in higher education.