განათლების მეცნიერებათა პირველი საერთაშორისო კონფერენცია
1 ივლისს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში განათლების მიმართულებით პირველი საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა.
კონფერენციაში საქართველოს უმაღლესი სასწავლებლების წარმომადგენლები, ასევე თურქეთის, სომხეთის, აზერბაიჯანისა და უკრაინის უნივერსიტეტის მკვლევარები იღებენ მონაწილეობას.
კონფერენციის მონაწილეებს კახეთში სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე ზურაბ არსენიშვილი, უნივერსიტეტის რექტორი ირმა შიოშვილი და განათლების ფაკულტეტის დეკანი დავით მახაშვილი  მიესალმნენ.
კონფერენცია ორ დღეს გაგრძელდება და მონაწილეებს კახეთის სხვადასხვა ღირსშესანიშნავი ადგილების დათვალიერების შესაძლებლობაც ექნებათ.
ორგანიზატორები გეგმავენ, რომ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია „განათლება, კვლევა, სწავლება“ ყოველწლიურად გაიმართება.

The First International Conference of the Faculty of Educational Sciences
The First International Scientific Conference “Education, Research, Practice” was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on July 1st.
The representatives of Georgian Higher Education Institutions, as well as researchers from Turkish, Armenian, Azerbaijanian and Ukrainian Universities were among the conference participants.
Opening speeches were made by the first Deputy Governor in Kakheti Zurab Arsenishvili, University Rector Irma Shioshvili and the Dean of the Faculty of Educational Sciences Davit Makhashvili.
The conference covered two days and the participants had an opportunity to see different sights of Kakheti.
According to the organizers the International Scientific Conference “Education, Research, Practice” will be held annually at TeSaU.