,,ვორლდ ვიჟენ საქართველოს“ და თესაუ-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და არასამთავრობო ორგანიზაცია ,,ვორლდ ვიჟენ საქართველოს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი სალექციო კურსის ჩატარებას, პრაქტიკულ მეცადინეობებს და სხვადასხვა სახის ღონისძიებებს ითვალისწინებს, რომელსაც აღნიშნული არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლები თესაუ-ს პროფესორ მასწავლებლებისთვის და სტუდენტებისთვის ჩაატარებენ.
29 სექტემბერს, აღნიშნული მემორანდუმის ფარგლებში, ,,ვორლდ ვიჟენ საქართველოს“ ბავშვთა ადრეული განვითარების ექსპერტმა, ცირა ბარქაიამ, პირველი ლექცია განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორ-მასწავლებლებისთვის და სტუდენტებისთვის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებებში ბავშვთა უფლებების დაცვის შესახებ ჩაატარა.
როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, არსებული სტატისტიკური მონაცემების მიხედვით, საქართველოში ყოველი მე-6 ბავშვი ფიზიკური და ფსიქოლოგიური ძალადობის მსხვერპლია, თუმცა ამ მიმართულებით, კლების ტენდენცია ფიქსირდება.

The Agreement provides lecture courses, practical work and other arrangements that will be carried out by the mentioned NGO officials for TeSaU professor-teachers and students.
Under the above-mentioned Cooperation Agreement, on September 29, “World Vision Georgia” Early Childhood Development Expert Tsira Barkaia conducted the first lecture for TeSaU professor-teachers and students of the faculty of Educational Sciences. The subject of the lecture was Children Rights Protection at Nursery Schools. During the meeting it was mentioned, that according to the current statistical data, every 6th child in Georgia is the victim of physical and psychological violence, though its diminution tendency is observed in that direction.