დოქტორანტ მეჰმეთ თაჰირ თექინის დისერტაციის დაცვა თესაუ-ს განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტზე
12 იანვარს, იაკობ  გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტზე, გაიმართა დოქტორანტ მეჰმეთ თაჰირ თექინის დისერტაციის დაცვა თემაზე -,,ერზრუმში ფემ აკადემიის (ფრატის საგანმანათლებლო ცენტრი) მოსამზადებელი კურსების ეფექტურობის კვლევა თურქეთის განათლების სისტემასა და შრომის ბაზარზე,“- განათლების დოქტორის აკადემიური ხარისხის მოსაპოვებლად ( სამეცნიერო ხელმძღვანელი- პროფესორი ნინო მოდებაძე).
კვლევის მიზანია ფემ აკადემიის (თურქეთი, ერზრუმი) საგანმანათლებლო საქმიანობის სტრატეგიების და მიდგომების გამოვლენა, რომლებიც აკადემიის საქმიანობის ეფექტურობის მაღალ ხარისხს განაპირობებს.
თურქეთში აღნიშნული აკადემიის საქმიანობის ამგვარი სისტემური კვლევა ჯერ არ მომხდარა. ამდენად, სადისერტაციო ნაშრომი  მეცნიერული სიახლეა არა მხოლოდ უწყვეტი განათლებისა და კორპორაციული სწავლების პრობლემებზე მომუშავე მკვლევარებისთვის და განათლების მუშაკებისთვის, როგორც გზამკვლევი, არამედ,-თავად ფემ აკადემიის დამფუძნებლებისთვის.

PhD Student Mehmet Tahir Tekin Dissertation Defense at TeSaU Faculty of Educational Sciences
PhD student Mehmet Tahir Tekin defended dissertation at Iakob Gogebashvili Telavi State University Faculty of Educational Sciences on January 12. The title of the dissertation work is “Research of Effectiveness of Preparation Courses of FEM Academy (Frat Educational Center) in Erzurum on the Education System and Labor Market of Turkey (academic supervisor – Professor Nino Modebadze).
The research goal is to find out the strategies and approaches of educational activities of FEM Academy, which define the high quality of the Academy.
The scientific novelty of the research is that this kind of systematic research of the above-mentioned academy has not been conducted. Thus, we think that the mentioned work is not only on the problems of life-long learning and corporate teaching for the researchers and education workers as a guide, but also for the founders of the FEM academy.