,,კავკასიური სახლი“ და ,,მწერალთა სახლი“ თესაუ-ში
22 დეკემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ,,კავკასიური სახლის“ და ,,მწერალთა სახლის“ წარმომადგენლები თესაუ-ს რექტორს შეხვდნენ.
,,მწერალთა სახლსა“ და თელავის უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, ,,კავკასიურ სახლთან“ კი სამომავლო ურთიერთობის გეგმები დაისახა. მხარეებმა ერთმანეთს წიგნები და სამახსოვრო საჩუქრები გადასცეს.
შეხვედრაზე საუბარი ერთობლივ პროექტებს და იმ ღონისძიებებს შეეხო, რომლებიც აღნიშნული თანამშრომლობის ფარგლებში, თელავის უნივერსიტეტში გაიმართება.
2016 სასწავლო წლიდან თელავის უნივერსიტეტში სხვადასხვა კონკურსებთან და ღონისძიებებთან ერთად, იგეგმება საჯარო ლექციების ჩატარება, რომლებსაც ლიტერატურის, კულტურულ-საგანმანათლებლო, კონფლიქტების, საერთაშორისო ურთიერთობების და კავკასიური კვლევების მიმართულებით მაღალკვალიფიციური სპეციალისტები წაიკითხავენ. ლექციებზე დასწრება, თესაუ-ს სტუდენტებთან და პროფესორ-მასწავლებლებთან ერთად, აღნიშნული თემატიკით დაინტერესებულ ნებისმიერ პირს შეეძლება.

“Caucasian House” and “Writers’ House” at Tesau
On December 22nd, the representatives of “Caucasian House” and “Writers’ House” met with Tesau Rector at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The memorandum of association was drawn up between the “Writers’ House” and Telavi State University, and future cooperation plans were set with “Caucasian House” as well. The parties gifted books and souvenirs to each other.
At the meeting, the parties spoke about joint projects and those events, which will take place at Telavi State University within the mentioned association.
From the academic year 2016 different contests and events, as well as public lectures are planned to be held at Tesau. The lectures will be given by highly skilled specialists in the fields of literature, culture-education, conflicts, international relations and Caucasian studies. Any person interested in the mentioned subjects is free in attending the lectures together with Tesau students and professor-teachers.