საახალწლო ღონისძიება თესაუ-ში
22 დეკემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ისტორიის სპეციალობის სტუდენტებმა საახალწლო ღონისძიება გამართეს.
წარმოდგენის დაწყებამდე სტუმრებს ღონისძიების ორგანიზატორი, ისტორიის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, დარეჯან მაისურაძე მიესალმა და ისტორიის ფაკულტეტის პროფესორ-მასწავლებლების, სტუდენტების და დეპარტამენტის წარმატებებზე ისაუბრა.
საახალწლო ღონისძიებაზე, რომლის მუსიკალური ხელმძღვანელი თინათინ ნათელაძე იყო, სხვადასხვა სახის თეატრალური, ლიტერატურული, მუსიკალური ნომრები და პაროდიები შესრულდა.

New Year’s Event at Tesau
On December 22, students of the faculty of Humanities (specialization – History) arranged New Year’s event at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
Before the beginning of the performance the organizer of the event, head of the Department of History, Darejan Maisuradze said complimentary words and spoke about the achievements of the students and professor-teachers of the Department of History.
Different musical, dramatic, literary tricks and parodies were performed during the event (musical instructor – Tinatin Nateladze).