სტუდენტური თვითმმართველობის ახალი პრეზიდენტი
13 ნოემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სტუდენტური თვითმმართველობის პრეზიდენტის არჩევნები გაიმართა.
პრეზიდენტად კენჭს ერთი კანდიდატი, სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის მე-4 კურსის სტუდენტი, თენგიზ კუკუნაშვილი, იყრიდა.
საარჩევნო კომისიას, რომელიც 3 წევრისგან შედგებოდა, სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის მე-2 კურსის სტუდენტი, ალექსანდრე ფარადაშვილი, ხელმძღვანელობდა.
არჩევნების შედეგების მიხედვით, საარჩევნო პროცესში მონაწილეობა 14-მა სტუდენტმა მიიღო. 14-ივე ხმით, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის თვითმმართველობის პრეზიდენტი თენგიზ კუკუნაშვილი გახდა.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერიტეტის თვითმმართველობის პრეზიდენტს თესაუ-ს სტუდენტური პარლამენტი ირჩევს, რომელიც 17 წევრისგან შედგება.

Students’ Self-government New President
There was only one candidate for the elections – Tengiz Kukunashvili, 4th course student of the faculty of Social Sciences, Business and Law.
The Election Committee consisting of three members was headed by 2nd course student of the faculty of Social Sciences, Business and Law – Aleksandre Paradashvili.
According to the election results, 14 students in total participated in the election process. All those 14 votes were given to Tengiz Kukunashvili and he became the President of Telavi State University Students’ Self-government.
Iakob Gogebashvili Telavi State University President of Self-government is elected by Tesau Student Parliament consisting of 17 members.