რესპუბლიკური კონფერენცია -,,სკოლა და უნივერსიტეტი“
14 დეკემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში რესპუბლიკური კონფერენცია ,,სკოლა და უნივერსიტეტი-III” გაიმართა, რომელზეც ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დოქტორანტების მიერ მომზადებული საჯარო სკოლების მოსწავლეების მოხსენებები წაიკითხეს.
ღონისძიებაში თბილისის და თელავის მუნიციპალიტეტის სკოლების მოსწავლეები მონაწილეობდნენ. მათი ნაშრომების თემები მრავალფეროვანი იყო და ძველ და თანამედროვე ქართულ მწერლობას შეეხებოდა.
თესაუ-ს რექტორის მოადგილემ სამეცნიერო დარგში, პროფესორმა ნუნუ გელდიაშვილმა უნივერსიტეტის და სკოლის დაახლოვების და მოსწავლეებში კვლევითი მუშაობის უნარ-ჩვევების ჩამოყალიბების მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
რესპუბლიკური კონფერენცია, რომლის ორგანიზატორები თესაუ-ს ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი ნინო კოჭლოშვილი და ქართული ფილოლოგიის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, ასოცირებული პროფესორი ნინო გიორგაძე არიან, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში მესამედ იმართება.

The Republican Conference “School and University”
The republican conference – “School and University III” was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on December 14, where pupils read their reports prepared by PhD students of the faculty of Humanities.
Pupils from Tbilisi and Telavi Municipality public schools took part in the mentioned arrangement. Their topics were diverse covering the ancient and contemporary Georgian writing.
Tesau vice-rector in the field of Science, Professor Nunu Geldiashvili spoke about the ways for drawing school and university together. She emphasized the importance of facilitating the skills for making scientific-research works among the pupils.
The republican conference (organized by Tesau dean of the faculty of Humanities, Professor Nino Kochloshvili and the head of the Department of Georgian Philology, Associate Professor Nino Giorgadze) is the third one taking place at Telavi State University.