თესაუ-მ სამხედრო მოსამსახურეებისთვის კონცერტი გამართა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა  6 თებერვალს თელავის  სახელმწიფო დრამატულ თეატრში ეროვნული გვარდიის
მე-20  ბრიგადის ჯარისკაცებისთვის და სამხედრო მოსამსახურეებისთვის კონცერტი  გამართა.
ღონისძიებაზე, სხვა საკონცერტო ნომრებთან ერთად, წარმოდგენილი იყო
თესაუ-ს  სტუდენტების მიერ მომზადებული, ,,სტუდენტური დღეები-2015“- ის გამარჯვებული ნომერი- ,,ჩვენი  ქართველები“.
კონცერტს გვარდიის სარდალი, გენერალი ლევან გამყრელიძე, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი ირმა შიოშვილი, საქართველოს განათლების და მეცნიერების სამინისტროს, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები და სხვა საპატიო სტუმრები დაესწრნენ.
ღონისძიება იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა საქართველოს განათლების და მეცნიერების სამინისტროს და    თავდაცვის სამინისტროს თანამშრომლობის ფარგლებში, ადგილობრივი ხელისუფლების მხარდაჭერით გამართა.

On February 6th Iakob Gogebashvili Telavi State University arranged a concert for the National Guards’ 20th brigade soldiers and military servants at Telavi State Dramatic Theatre.
“Student Days 2015” triumphed performance “We, the Georgians” prepared by Tesau students was presented during the event together with other shows as well.
The concert was attended by the Commander of the Guards, General Levan Gamkrelidze, Telavi State University Rector Irma Shioshvili, representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia, local authority representatives and other guests of honor.
The event was organized by Iakob Gogebashvili Telavi State University under the collaboration with the Ministry of Education and Science of Georgia and Ministry of Defence with the support of local government.