თელავის უნივერსიტეტი ახალ სართაშორისო პროექტში ჩაერთო
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ახალ საერთაშორისო პროექტში, აკადემიური კეთილსინდისიერება ხარისხიანი სწავლისა და სწავლებისთვის ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (INTEGRITY) ჩაერთო.  პროექტის პირველ სამუშაო შეხვედრას ვენის უნივერსიტეტმა 12-16 თებერვალს უმასპინძლა და მასში თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმაც მიიღეს მონაწილეობა.
შეხვედრაზე პროექტის ძირითად თემებთან ერთად, რომელიც უმაღლეს სასწავლებლებში, აკადემიური კეთილსინდისიერების კუთხით, მთელ რიგ აქტივობებს ითვალისწინებს, ადმინისტრაციულ და საორგანიზაციო საკითხებიც განიხილეს. თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, პროექტის ფარგლებში გადამუშავდება აკადემიური წერის კურიკულუმები, დაინერგება პლაგიატის გამოვლენის ელექტრონული პროგრამები, მოეწყობა ტრენინგები მასწავლებელთა გადამზადებისათვის, ჩატარდება აკადემიურ კეთილსინდისიერებასთან  დაკავშირებული PR  კამპანია და სხვა მნიშვნელოვანი აქტივობები.
პროექტის კოორდინატორი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტია, ხოლო საერთაშორისო პარტნიორები როეჰემპტონის (ინგლისი), უფსალას (შვედეთი), დუბლინის (ირლანდია) და ვენის (ავსტრია) უნივერსიტეტები  არიან.

Telavi State University is involved in New International Project
Telavi State University is involved in new international project “Academic Integrity for Quality Teaching and Learning in Higher Education Institutions in Georgia (INTEGRITY)”. The first workshop of the project was hosted by Vienna University on February 12-16th and Telavi State University representatives took part in it.
During the workshop, along with the main aspects of the project providing a number of activities in relation with academic integrity at higher educational institutions, administrative and organizational matters had been discussed as well. Within the project, academic writing curriculum will be modified at Telavi State University, anti-plagiarism electronic programs will be introduced, trainings will be conducted for teachers’ professional quality enhancement, academic integrity-related PR campaign and other important activities will be carried out too.
Ilia State University is the project coordinator. International partners are Universities of Roehampton (England), Uppsala (Sweden), Dublin (Ireland) and Vienna (Austria).