თსუ ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლა (ISET) 16 მარტიდან სტუდენტებს უახლეს ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული ელექტრონული სწავლების საერთაშორისო მოდელს სთავაზობს. ინტერაქციული ონლაინ ლექციები პილოტირების რეჟიმში დღეს დაიწყო. ელექტრონული სასწავლო პროცესის დაწყებას თბილისის სხელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი გიორგი შარვაშიძე და ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლის ხელმძღვანელი თამარ სხულუხია დაესწრნენ.
პროცესი ითვალისწინებს ელექტრონული სწავლების სინქრონული და ასინქრონული ელემენტების გამოყენებას zoom-ის, smartboard-ისა და webinar-ის საშუალებით.
ინტერაქციული ლექციებისას სტუდენტებს საშუალება ექნებათ, დასვან კითხვები და მონაწილეობა მიიღონ საკლასო დისკუსიებსა და განხილვებში.
ონლაინ პლატფორმა ერთდროულად 300-მდე სტუდენტისთვის ლექციის სინქრონულ რეჟიმში გადაცემის (ე.წ.ლაივსტრიმის საშუალებას იძლევა. ჭკვიან დაფებს (Smartboards) აქვს დაფისა და სალექციო მასალის ონლაინ რეჟიმში გაზიარების ფუნქცია.
ონლაინ შეხვედრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ქვეყანაში ინკლუზიური განათლების მიღწევებისა და გამოწვევების საკითხზეც გაიმართა,- ,,ინოვაციები კურიკულუმში სოციალური ჩართულობის მხარდასაჭერად" (Curriculum Innovation for Social Inclusion (CISI) კონსორციუმის შეხვედრა გაიმართა . კორონავირუსთან (COVID 19) დაკავშირებული საფრთხიდან გამომდინარე  უცხოელ მონაწილეთა  და  საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის წარმომადგენელთა ჩართვა .
შეხვედრები ონლაინ ფორმატში მიმდინარეობდა, რომლებშიც  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიც  მონაწილეობდა.

TSU International School of Economics (ISET) has been offering students an international model of e-learning based on the latest technologies since March 16. Interactive online lectures in pilot mode started today. Rector of Tbilisi State University Giorgi Sharvashidze and Head of the International School of Economics Tamar Skhulukhia attended the start of the e-learning process.
The process includes the use of synchronous and asynchronous elements of e-learning through zoom, smartboard and webinar.
During interactive lectures, students will have the opportunity to ask questions and participate in class discussions and debates.
The online platform allows simultaneous transmission of lectures to up to 300 students (the so-called live stream). Smartboards have the function of sharing the board and lecture material online.
An online meeting was also held at the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University on the issue of the achievements and challenges of inclusive education in the country, - Curriculum Innovation for Social Inclusion (CISI) Consortium meeting was held. Involvement of representatives of different regions of Georgia.
The meetings took place in an online format, in which Iakob Gogebashvili Telavi State University also participated.