ფსიქოლოგ ლევან ზარდალიშვილის საჯარო ლექცია თესაუ-ში
ცნობილმა ქართველმა ფსიქოლოგმა, ლევან ზარდალიშვილმა,    25 მარტს  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საჯარო ლექცია თემაზე-,,ეფექტური კომუნიკაცია“-გამართა.
ფსიქოლოგმა კომუნიკაციის ვერბალურ და არავერბალურ ფორმებზე ისაუბრა, რაც ურთიერთობის პროცესში, ინფორმაციის გადაცემის  დროს ვლინდება.
ლევან ზარდალიშვილი 2009 წლიდან კითხულობს ლექციებს საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში ( GIPA).  ამ დრომდე, 15 წლის განმავლობაში, ის მოღვაწეობდა ჩეხეთში, პრაღაში, სადაც კითხულობდა ლექციებს და ეწეოდა კერძო პრაქტიკას. საქართველოში დაბრუნების შემდეგ,  ლევან ზარდალიშვილმა დააფუძნა ფსიქოთერაპიისა და ფსიქოლოგიური რეაბილიტაციის ცენტრი.
შეხვედრა, რომელსაც უნივერსიტეტის სტუდენტები, პროფესორ-მასწავლებლები  და  საჯარო სკოლების მოსწავლეები დაესწრნენ, არასამთავრობო ირგანიზაცია ,,რეგიონის განვითარების ცენტრის“ ორგანიზებით, პროექტის-,,ახალგაზრდები განვითარებისთვის“-ფარგლებში, გაიმართა.

The famous Georgian psychologist, Levan Zardalishvili gave a public lecture at Iakob Gogebashvili Telavi State University on March 25. The subject of the public lecture was  “Effective Communication”.
The psychologist spoke about verbal and non-verbal forms of communication that is revealed during information transfer.
Levan Zardalishvili has been giving lectures in Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) since 2009. Within 15 years, he has been conducting his activities in Czechia, Prague, where he has been giving lectures and private practice. After his return to Georgia, Levan Zardalishvili founded Psychotherapy and Psychological Rehabilitation Center.
The meeting, attended by the University students, professor-teachers and public school students, was arranged by the non-governmental organization “Regional Development Center” under the project “Empowering Rural Youth”.