თესაუ-ში მომზადებული პროექტი მონაწილეობას საერთაშორისო კვლევების კონკურსში მიიღებს
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში მომზადებული პროექტი მონაწილეობას თურქეთში, საერთაშორისო კვლევების კონკურსში მიიღებს, რომელიც 9–16 მაისს  ქალაქ სტამბულში, საბუნებისმეტყველო კოლეჯის (MEF) ბაზაზე,  გაიმართება
კონკურსში   თელავის ევროპული სკოლის მოსწავლეებიც ჩაერთვებიან და წარადგენენ პროექტს  – ,,სამკურნალო მალამო ,,საფერავი’’ (Vitis Vinifera L.).
პროექტი თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის  დეკანის, პროფესორ თეა მჭედლურის და ასისტენტ- პროფესორ დარეჯან მარგალიტაშვილის კონსულტაციით და  ხელშეწყობით მომზადდა.

TeSaU Project is involved in International Researches Contest
The project prepared at Iakob Gogebashvili Telavi State University is involved in international researches contest that will be held in Istanbul, Turkey on the basis of MEF College of Natural Sciences on May 9-16.
Telavi European School students will be also involved in the contest and present their project – “Curative Ointment “Saperavi” (Vitis Vinifera L.).
The abovementioned project has been prepared with the support and promotion of Telavi State University Dean of the Faculty of Natural Sciences, professor Tea Mtchedluri and assistant professor Darejan Margalitashvili.