თესაუ-ს პროფესორები საერთაშორისო- სამეცნიერო კვირეულზე
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორები მეცნიერებისა და ინოვაციების საერთაშორისო-სამეცნიერო კვირეულში მონაწილეობენ.
10-დან 17ნოემბრის ჩათვლით სხვდასხვა უნივერსიტეტისა და სამეცნიერო-კვლევითი დაწესებულებების მეცნიერები საზოგადოებას საკუთარ კვლევებს გააცნობენ.
10 ნოემბერს კავკასიურ სახლში გამართულ შეხვედრაზე თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორებმა: მაყვალა მიქელაძემ, არსენ ბერთლანმა და ქეთევან გიგაშვილმა სამი მონოგრაფია წარადგინეს. კვირეულის ფარგლებში ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზემო ალვანის საჯარო სკოლაში უნივერსიტეტის სამეცნიერო ჯგუფის წარმომადგენლებმა საზოგადოებას წოვა-თუშური ტექსტების მესამე ნაწილი წარუდგინეს.
17 ნოემბერს სამეცნიერო საზოგადოება პროფესორ ქეთევან გიგაშვილის კიდევ რამდენიმე ნაშრომს, ეპისტოლური მემკვიდრეობის მეექვსე ტომსა და ქართული ვოდევილის აკადემიური გამოცემის პირველ და მეორე ტომებს გაეცნობა.
მეცნიერებისა და ინოვაციების საერთაშორისო- სამეცნიერო კვირეული, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზებით, წელს პირველად ტარდება.

Tesau Professors at the International-Scientific Week
Iakob Gogebashvili Telavi State University Professors are taking part in the International-Scientific Week of Science and Innovations.
Scientists from different universities and scientific-research departments are introducing their investigations to the society from November 10-17.
Telavi State University Professors: Makvala Mikeladze, Arsen Bertlani and Ketevan Gigashvili presented three monographs at the meeting held in Caucasian House on November 10. Within the Week representatives of the scientific group presented 3rd volume of Tsovatush Texts to the audience gathered in village Zemo Alvani Public School (Akhmeta Municipality).
On 17th of November scientists will look through professor Ketevan Gigashvili’s several works as well, they are: Epistolary Legacy volume VI and academic publication of Georgian Vaudeville volumes I and II.
This is the first year of organizing the International-Scientific Week of Science and Innovations by the Ministry of Education and Science of Georgia.