ისრაელის სასწავლებლების წარმომადგენლები თესაუ-ში
16 დეკემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ისრაელის ჰაიფას უნივერსიტეტის და გორდონის კოლეჯის წარმომადგენლები სტუმრობდნენ.
ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში შექმნილი სამუშაო ჯგუფი, რონდა სოფერის, გალით ქადურის და რაბია ბასისის შემადგენლობით, თესაუ-ს რექტორს და საერთაშორისო ურთერთობების სამსახურის თანამშრომლებს შეხვდნენ. საუბარი შეეხო თესაუ-ში და ისრაელის უმაღლეს სასწავლებლებში არსებული მდგომარეობის ანალიზს.
შეხვედრაზე დაიგეგმა სამომავლო სამუშაოები და გაცვლითი პროგრამები, რომლებიც ხელს შეუწყობს ინკლუზიური განათლების ხელმისაწვდომობის განვითარებას პარტნიორი ქვეყნების უმაღლესი განათლების ინსტიტუციებში, რათა გაიზარდოს პოტენციური სტუდენტების (ქალების, ეთნიკური უმცირესობის და უნარშეზღუდული პირების) რიცხვი უმაღლესი განათლების სფეროში.

Representatives of Israel Educational Institutions at Tesau
On December 16th Iakob Gogebashvili Telavi State University hosted the representatives of Israel Haifa University and Gordon College.
Under the project, financed by the European Committee, a working group including Rhonda Sofer, Galit Caduri and Rabia Basis met with Tesau Rector and International Relations Office staff. Situation existing in Tesau and Israel Higher Educational Institutions was analyzed during the meeting.
Future activities and exchange programs were planned fostering development of inclusive education accessibility within Higher Educational Institutions of the partner countries for increasing the number of potential students (women, ethnical minority and disabled people) in the field of higher education.